Спілкування з лікарем під час прийому

Вы хоча б раз залишали кабінет лікаря в повній розгубленості? Нічого не зрозуміло, часу не вистачило, забули розповісти про важливу скаргу.

Рекомендації перед прийомом:

✅ Чітко визначити причину звернення до лікаря і описати всі виниклі скарги.

✅ Спробувати простежити, що саме, як і в яких випадках болить, як стан змінювався в залежності від різних факторів.

✅ Заздалегідь складіть список питань до лікаря - це допоможе не розгубитися.

✅ Якщо у вас є результати попередніх досліджень, візьміть їх з собою.

✅ Дотримуйтесь порядку прийому. Щоб не сталося так, що ви не встигли задати важливі питання, зазвичай пацієнту відведено 15 хв.

✅ Не соромтеся задавати питання і описувати свої відчуття. Адже відповідальність за власне здоров'я лежить в першу чергу на нас самих, тому важливо брати активну участь в лікуванні.

✅ Сміливо задавайте питання і завжди уточнюйте, якщо щось незрозуміло. Потрібно дізнатися у лікаря про різні варіанти лікування і його етапи, а потім за допомогою лікаря обрати оптимальний. Компетентний лікар знає, що відповідати на питання і пояснювати - частина його роботи.

✅ Нічого не приховуйте. Куріння, вживання алкоголю або наркотиків, нюанси статевого життя, різні захворювання, емоційні стани - все це часто приховують або просто забувають розповісти. Так як це може звести до нуля всі спроби вас вилікувати. Спеціаліст повинен бути не суддею, а союзником. Хороший лікар знайде спосіб допомогти при будь-яких обставинах.

✅ Зверніть увагу на компетентність лікаря. Це не питання інтуїції - тут є об'єктивні критерії. Важливо, щоб призначення лікаря збігалися з міжнародними рекомендаціями у відповідній області, використовувалися виключно методи лікування і препарати, що пройшли клінічні випробування, тобто ті, чия ефективність науково доведена.

Важливо знати і те, яким повинен бути правильний прийом. Це не просто бесіда.

Консультація обов'язково повинна включати огляд, а результатом консультації повинен бути діагноз (хоча б попередній) і рекомендації: призначення досліджень і консультацій - для уточнення діагнозу, призначення лікування, якщо діагноз встановлений та рекомендації щодо способу життя.

Якщо у Вас залишилися питання пишіть ⬇️ ми обов‘язково відповімо.
06 серпня / 2021

© 2021 Кабінет інтервенційного УЗД
КОНТАКТИ
м. Запоріжжя
+38 067 719 55 55
info@ius.zp.ua

Пацієнтам